В Україні практика сімейного лікаря стала офіційною. Під ним загалом варто розуміти спеціаліста загальної сімейної медицини, який для розширення професійних можливостей отримав спеціалізовану багатопрофільну підготовку.
Сімейний лікар відрізняється тим, що він може надавати базову медико-санітарну допомогу всім членам сім’ї, зокрема маленьким дітям. У статті ми розглянемо характерні особливості взаємодії із сімейним лікарем.
Якщо ви шукаєте компетентного фахівця, до якого варто звернутися за розгорнутою консультацією, допомогою у постановці діагнозу, для вас працює клініка сімейної медицини, відкрита для всіх бажаючих. Перейшовши на посилання, ви знайдете максимум корисної інформації. Вас приємно порадує не лише досвід лікарів, а й ціни та індивідуальний підхід до кожного пацієнта.
Специфіка сімейного лікаря
Сімейним лікарем може стати лише профільний фахівець, який пройшов відповідну підготовку. У нього також має бути певний напрямок у роботі, спеціалізація, але у 90% випадків сімейними лікарями стають терапевти. Кількість сімейних лікарів з кожним роком збільшується, тому якщо у вас поки що немає відповідного фахівця, ви можете укласти декларацію прямо зараз. Процес максимально спрощений та займає мінімум часу.
Як потрапити на прийом
Як уже згадувалося вище, щоб потрапити на прийом до сімейного лікаря, необхідно на початковому етапі укласти з ним відповідну декларацію. Процес займає кілька хвилин, оскільки більшість робіт спрощена. Якщо ви не знаєте, з ким саме підписувати договір, рекомендуємо прочитати тематичні сайти або звернутися за порадою до знайомих. Багато хто вибирає як сімейний лікар педіатра, який призначається автоматично при народженні дитини.
Враховуйте такий момент, що в умовах пандемії коронавірусу, особливо якщо йдеться про затребуваних фахівців, вони не можуть приїжджати додому. Взаємодія з фахівцем здійснюється за телефоном чи через месенджери. Це дозволяє в оптимально короткий термін отримувати грамотну та кваліфіковану допомогу. Якщо ж потрібне відвідування фахівця вдома, зараз потрібно обумовлювати заздалегідь.
Підписати декларацію із сімейним лікарем варто і для можливості отримання ковід-сертифікатів. У них також можна отримати розгорнуту консультацію щодо вакцинації або інших аспектів, пов’язаних із захворюванням. За потреби можна звернутися також до незалежних фахівців.