Про криптовалюту чули всі. Що далі, то більше вона стає частиною повсякденного життя — деякі магазини навіть запровадили оплату криптою.
Галузь продовжує швидко розвиватися, і користуватися її перевагами варто. Обмін криптовалют одна на одну чи на фіатні валюти — нормальний та не надто складний процес. Тонкощі є, як і скрізь, але розібратися легко.
Особливості
Існує три основні способи обміну криптовалюти, три місця, де його можна здійснити. У кожного свої особливості, плюси та мінуси.
Обмінники. Висока анонімність, добрий рівень безпеки. Гроші переводяться на криптовалютні рахунки, яких обмінник доступу немає. Організація виступає як посередник з комісією за послуги. Усі операції здійснює самостійно.
Біржі. У побутовому плані варіант зручніший. Функціонал набагато ширший — можна торгувати акціями, різними валютами, купувати цінні папери. Гроші зберігаються на віртуальних рахунках біржі, як у банку. Для безпеки потрібна обов’язкова верифікація облікового запису. Надійність хороша, але якщо біржа збанкрутує, криптовалюта для користувача буде втрачена.
P2P-майданчики. Користувачі – звичайні люди, не організації – обмінюються валютою за принципом бартеру. Ціна встановлюють самі, спираючись на середні ринкові ціни. Майданчик лише допомагає знайти відповідних користувачів, звести покупця та продавця. Надійність низька — завжди можна натрапити на шахраїв — зате ніякі підтвердження особистості не потрібні.
Існують інші способи обміняти валюту — криптомати (як банкомати, але для криптовалюти), боти в Телеграмі, електронні платіжні системи. У крайньому випадку можна домовитися про обмін із родичами чи знайомими.
Правила
Неважливо, ви вибрали онлайн обмінник, біржу або майданчик для P2P-угод, правила приблизно однакові. Почала потрібно підібрати організацію, переконатися у її надійності та сумлінності.
Допоможуть рейтинги обмінників та бірж. Якщо один і той самий майданчик стабільно займає високі місця в різних рейтингах — він досить надійний. Також варто вивчити відгуки та огляди.
Перший платіж (або кілька) має бути пробним. Це невеликий переказ, який допомагає зрозуміти, чи адекватно працює майданчик, чи справді він переказує гроші, як швидко. Якщо перші кілька операцій пройшли успішно, можна розпочинати повноцінний обмін.
Реквізити потрібно перевіряти і перевіряти ще раз. Якщо банківський переказ за неправильними реквізитами просто повернеться до користувача, то криптовалюта просто зникне. Переконайтеся, що реквізити відповідають дійсності, що друкарські помилки відсутні.
Для більшої надійності P2P угод варто перевірити чистоту гаманця. Існують сервіси, що дозволяють зрозуміти, наскільки гаманець надійний, чи не є людина шахраєм, чи не використовує крипту для відмивання грошей. Зберігайте пильність і обмін буде успішним.