Озимий ріпак вирощує багато фермерів, оскільки для цієї культури характерна висока маржинальність. З одного Га можна отримати врожай у 30-40 центнерів.
Враховуючи вартість кг ріпаку, можна зробити висновки щодо його високої рентабельності. Якщо зважити на невибагливість даної культури, стає ясно, чому багато фермерів переходять на вирощування озимого ріпаку. Можна замовити насіння на Tkagroseeds.com/ozimyy-raps, щоб отримати якісний посівний матеріал.
Вимоги
Щоб отримати великий урожай озимого ріпаку, необхідно подбати про виконання кількох вимог:
- Ріпак — дуже світлолюбна культура. Його висаджують на відкритих ділянках, щоб рослини отримували якнайбільше світла. Не можна сіяти ріпак занадто густо, щоб уникнути негативного ефекту, пов’язаного із затемненням рослин.
- Ріпак – вологолюбна рослина, тому зволоженню ґрунту необхідно приділяти підвищену увагу. Цій культурі потрібно більше вологи, ніж багатьом злакам.
- Озимий ріпак стійкий до холодів. Він легко переносить мороз -15 за відсутності снігу. Якщо сніжний покрив, ріпак витримає мороз до -25. Жару ріпак переносить погано. Якщо температура буде вище +30, ріпак розвиватиметься повільно, знизиться запилення та врожайність.
- Вимоги до якості ґрунту при вирощуванні озимого ріпаку мінімальні. Бажано вибирати нейтральні ґрунти з високим вмістом поживних речовин.
Добрива
Для високої врожайності ріпаку потрібні повноцінні добрива:
- Азот сприяє утворенню рясної зеленої маси. У середньому за період вирощування витрата азоту становить 5 кг на центнер продукту. Щоб розрахувати оптимальну дозу азотних добрив, обов’язково потрібно враховувати склад ґрунту. Внесення таких добрив здійснюється в осінній та весняний періоди. Надлишок азоту призведе до надмірного нарощування зеленої маси, що небажано.
- Фосфор ріпаку потрібен у досить великих кількостях (набагато більшому, ніж зерновим культурам). Завдяки фосфору, добре розвивається коренева система, покращується якість насіння. Рослина набуває стресостійкості.
- Калій також дуже важливий для озимого ріпаку. Даний елемент підвищує кількість олії в насінні ріпаку, робить рослину більш стійкою до впливу безлічі негативних факторів, таких як хвороби, шкідники. Калій у повному обсязі вноситься у ґрунт у осінній період.