Якщо спиратися на Сімейний кодекс України, то в обов’язки батьків входить утримання своєї дитини до того, як їй виповниться 18 років.
Від розлучення не застрахований ніхто, але в цьому випадку потрібно залишатися батьком та виплачувати гроші на утримання малюка. Але багато хто відмовляється від виплат аліментів, не побоюючись навіть кримінального переслідування. В рамках даної статті ми розглянемо основні правила подачі заяви на виплату аліментів.
Якщо в вам потрібна професійна консультація юриста, переходьте за посиланням. Звернувшись до профільного фахівця, ви можете в оптимально короткий термін отримати допомогу в зборі документів або взаємодії з державними інстанціями.
Добровільні аліменти
Даний формат взаємодії батьків – оптимальний. Він передбачає, що колишнє подружжя змогло домовитися про точний розмір грошової суми та формат для виплат. Вони підтверджують свою повну згоду на виконання всіх умов, яких вдалося досягти в процесі обговорення. Тоді підписується угода, яку в подальшому потрібно завірити у юристів. Домовленість, складена в усній формі, не має ніякої юридичної сили, оскільки платник в будь-який момент може відмовлятися від сказаного. Навіть якщо ви вирішите відкрити кримінальну справу за фактом відмови від взятих зобов’язань. довести щось без договору неможливо.
Примусові аліменти
На жаль, такої форма вважається найбільш поширеною. Вкрай часто батько, який більше не живе з дитиною, не підтримує її матеріально. В такому випадку той, з ким залишилася дитина (частіше за все це мати), має повне право звернутися до суду. Для цього потрібно зібрати в один архів необхідні документи та передати їх на розгляд. В процесі буде встановлено кінцева сума аліментів, яка враховує такі фактори як наявність дітей в новій родині або загальний рівень доходу.
Перелік документів для подачі на аліменти
Для подачі судового позову потрібно зібрати наступний пакет документів:
- паспорт матері, якщо саме вона подає на аліменти;
- ідентифікаційний код, що підтверджує що особа є платником податків;
- оригінал свідоцтва про народження малечі;
- документ, який підтверджує офіційне розірвання шлюбу;
- документ, який підтверджуватиме, що саме дана особа мешкає з дитиною.
Для отримання документа, який підтверджує, що ви проживаєте з дитиною, потрібно звернутися до відповідної адмінустанови. Щоб максимально спростити процес та підвищити шанси на задоволення позову, необхідно звернутися за допомогою до юристів на будь-якому етапі.