Шолом для їзди на велосипеді є обов’язковим для шосейників, трековиків та райдерів. Проте стандарти безпеки передбачають наявність захисного екіпірування для звичайних велолюбителів.
Виходячи із завдань та способу їзди, пропонується вибір велошоломів на https://unisport.ua/velosipednye-shlemy-met/, де є великий асортимент товарів.
Види шоломів
Підбір захисного головного убору варто робити, виходячи з виду велосипедних занять. Вони визначають основні характеристики шоломів, їхню конструкцію. Існують такі варіанти виробів:
- Шосейний. У цьому випадку важлива швидкість руху, зниження лобового опору повітря, тому предмети робляться обтічної краплеподібної форми. Основна дія у разі падіння йде спереду, тому посилюється саме дана частина конструкції.
- Кросові моделі мають козирок, щоб захищати від сонця, адже посадка велосипедиста в цьому випадку найвища, часто може дивитися вгору. Швидкість їзди тут не така важлива, головне захист від механічних впливів, тому акцент робиться на міцність.
- Триальні моделі мають великий козирок, якісний захист з усіх боків. Закривають максимально можливу частину голови та обличчя.
- Шоломи для BMX мають вигляд військових касок типу котелка з мінімальною кількістю отворів.
Також є варіанти для тріатлону, найбільш міцні та закриті – для даунхіла. Окремо виділяють дитячі шоломи, які робляться легкими та максимально міцними. Можна замовити шоломи на https://unisport.ua/ru/veloshlemy/, вибравши варіант для конкретних занять.
Вибір
Окрім форми та призначення, важливим параметром при виборі буде матеріал виготовлення. Захисний головний убір має бути легким, інакше він доставлятиме дискомфорт під час змагань чи звичайних занять. При цьому шолом повинен витримувати удари, наприклад, падаючи на асфальт, він не повинен тріскатися. Найбільш міцні варіанти оснащуються арамідним каркасом, найдорожчі виготовляються з вуглепластику.
Для гасіння ударів застосовується пінополістирольна основа, подушечки із силікону. Такі захисні системи мають абревіатуру, виробники вказують її застосування у специфікаціях для шоломів.
Система вентиляції є важливою. Вона повинна відводити тепло, охолоджувати голову, не створюючи при цьому неприємних відчуттів, включаючи звукові ефекти від вітру на значній швидкості.
Шолом повинен міцно сидіти на голові, при цьому не заважаючи огляду і не стискаючи будь-де. Він повинен мати систему припасування за розміром та формою.