ГРМ – це один із основних компонентів внутрішнього згоряння силового агрегату будь-якого транспорту. Даний компонент забезпечує синхронізацію функціонування клапанів та поршнів, забезпечує також оптимальний режим роботи двигуна.
Ось чому важливо підтримати стан цього компонента завжди справно. При перших ознаках неполадок слід звернутися за допомогою спеціальних автосервісів. Важливо виконувати своєчасну та якісну діагностику для виявлення проблем. Діагностика ходової частини дозволяє швидко виявити неполадки, пов’язані з цим робочим вузлом.
Важливість заміни ГРМ
Періодична заміна ГРМ – це необхідність, що виникає при зношуванні його складових компонентів. Якщо ГРМ вийде з ладу або порветься під час руху, це призведе до серйозних і дорогих поломок двигуна. Ось чому важливо постійно та своєчасно перевіряти стан ГРМ, за необхідності його змінювати чи ремонтувати. Якщо ж у роботі двигуна виявлено проблеми, потрібно спочатку провести ретельну діагностику. Ремонт двигуна виконується із застосуванням спеціального обладнання та передових технологій. При заміні окремих компонентів слід вибрати тільки сертифіковані, перевірені варіанти.
Коли міняти ГРМ?
Виробники транспортних засобів рекомендують замінити цей компонент приблизно кожні 60 000 – 100 000 кілометрів пробігу. Однак це лише орієнтовні цифри, і реальний термін заміни може залежати від безлічі факторів, таких як експлуатаційні умови, якість дорожнього покриття, режим водіння і т.д. Рекомендується також змінювати ГРМ у разі наступних ознак:
- шум, незвичайні звуки в області ГРМ;
- великий витрата палива;
- втрата продуктивності;
- нерівна робота.
Перш ніж розпочати заміну газорозподільного механізму, необхідно підготуватися. Також необхідно від’єднати негативний кабель акумулятора, щоб уникнути коротких замикань. Для доступу до ГРМ необхідно зняти обшивку двигуна з автомобіля. Сам процес заміни ГРМ може трохи відрізнятися в залежності від моделі та типу двигуна вашого автомобіля. Заміна ГРМ виконується із застосуванням спеціальних інструментів та з урахуванням суворих вказівок виробника. Рекомендації виробника можна знайти у технічних документах авто. Недотримання правил та рекомендацій при діагностиці та заміні цього важливого механізму може призвести до загального пошкодження двигуна та транспортного засобу в цілому.