Зуби часто є джерелом проблем для людини, їх біль може стати нестерпним, зробити існування болісним. У таких ситуаціях необхідно розуміти причини виникнення недуги, щоб вжити необхідних заходів щодо зменшення або припинення болю до візиту до лікаря.
Пропонується вивчити інформацію, яка допоможе зрозуміти, що робити якщо болить зуб.
Причини болю і коли потрібне термінове звернення до лікаря
Викликають подібні явища різні захворювання, що вражають зуби або ясна. Серед них виділяють найбільш поширені:
- Карієс-це ураження емалі і дентину, він діє на нерв і може руйнувати зуб, будучи причиною гострого болю.
- Пульпіт-це запалення внутрішньої м’якої тканини зуба, яка називається пульпою. Також є причиною пульсуючого болю.
- Періодонтит проявляється в запаленні тканини ясен навколо кореня зуба.
- Тріщини, відколи є пошкодженням емалі і можуть впливати на нерв.
- Пародонтоз або гінгівіт викликає запалення ясен, що також може впливати на нерв і проявлятися в сильному болі.
Якщо біль не збивається полосканням, прийомом таблеток, виникає знову і знову, то варто звернутися до стоматолога, щоб він вивчив причини таких явищ і допоміг у вирішенні проблеми. Якщо набрякають ясна, на обличчі з’являється припухлість, то це свідчить про запальних процесах, потрібне термінове відвідування лікаря.
Кровоточивість ясен без видимих причин, підвищена температура при зубному болю є свідченням серйозності проблеми, вимагає негайного звернення до фахівця.
Лікування
Не завжди можна відразу записатися на прийом, тому слід знати, як вирішити питання. Потрібно визначити, наприклад, чим лікувати стоматит у дітей в домашніх умовах, або якими таблетками можна зняти сильний біль.
Серед рекомендованих препаратів виділяють Ібупрофен, парацетамол, кетанов. Однак прийом препаратів потрібно здійснювати з обережність, враховувати їх протипоказання.
Потрібен уважний підхід до лікування, розуміння симптомів, що викликало проблему. Необхідно вивчити всі прояви, досліджувати ротову порожнину. Якщо є припухлість або білий наліт на язиці, то варто спочатку визначити причину явища, після чого вибирати методи лікування.
Для запобігання появи зубного болю рекомендується профілактика: чищення зубів два рази на добу; використання після їжі зубної нитки або зубочистки, щоб видалити залишки їжі. Необхідно стежити за харчуванням, регулярно відвідувати стоматолога.